Odprawa emerytalna dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej - komu przysługuje oraz sposób wypłaty?
Podstawa prawna wypłaty odprawy emerytalnej dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej:
Zasady wypłat odpraw emerytalnych dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej:
Rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej, § 10:
1. Pracownikowi przechodzącemu na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy przysługuje jednorazowa odprawa w wysokości:
- Odprawa emerytalno-rentowa dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej, jeżeli był zatrudniony krócej niż 15 lat - jednomiesięcznego wynagrodzenia;
- Odprawa emerytalno-rentowa dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej, jeżeli był zatrudniony co najmniej 15 lat - dwumiesięcznego wynagrodzenia;
- Odprawa emerytalno-rentowa dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych prowadzonych w formie jednostki budżetowej, jeżeli był zatrudniony co najmniej 20 lat - trzymiesięcznego wynagrodzenia.
2. Odprawę oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.
3. Okresy pracy i inne okresy uprawniające do odprawy ustala się według zasad obowiązujących przy ustalaniu okresów uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę.
4. Pracownik, który otrzymał odprawę, nie może ponownie nabyć do niej prawa.